Laser ?

laserravi

1960ndatel sai laserteraapia stardi, siis ilmsesid ka esimesed bioloogilised efektid. külma (madala sagedusega) laserkiirte mõjudest kudedele. Sellest aningst alates on see meetod tohutult arenenud ning korduvalt end proovile pannud kas suudab aidata kaasa kudele loomulikule kasvule ning leevendada valu.

Laserteraapia mõju vähendada luu -lihaskonna valusi ning põleikke, ka koed hakkavad kiiremini taastuma. Põhimõtteliselt kiirendab laserteraapia organismi loomulikku tervenemise protsessi. Väga efektiivne järgmiste näidustuste puhul: haavade paranemine, karpaalkanali sündroom, artriit, herpes, sporditraumad, lihasvalud, ekseem, psoriaas .

Laser on kokkusurutud valguskiir, mis erineb loomulikust valgusest, sest on sidus ning liigub mööda sirgjoont vaid ühel kindlal lainepikkusel.

Kuigi teoreetilise aluse laserseadmele pani juba 1920ndatel Albert Einstein, siis 60ndatel pandi reaalselt kokku esimene laser. Mõned aastad hiljem leidis dr. E. Mester katse käigus esimesed bioloogilised efektid pehme laseri kohta. Peale seda on laserravi põhningl tehtud mitmeid teaduslikke uuringuid mis on kaningstust saanud ka suurimas meditsiinianingkirnings “The Lancet.”

Tänapäeval kasutatakse meditsiinis peamiselt kahte tüüpi lasereid: kirurgilisi ning terapeutilisi. Suure võimsusega kirurgilisi lasereid kasutatakse kudede lõikamiseks ning hävitamiseks. Väiksema sagedusega lasereid kasutatakse peamiselt hooldusravis ning taastusravis. Kui laser ei aita, siis aitab ilukirurgia

Need laserid on loodud organismi paranemisprotsesside kiirendamiseks enamjaolt luu-, liiges- ning lihaskonna haigustes ning haava- ning teiste nahaprobleemide ravis. Nn. külmad on mõeldud vaid paranemiseks ning taastumiseks ega oma mingit halba mõju tervetele kudedele, samuti ei eraldu soojusenergiat.Need kõik põhjused annavad antud sektorile tohutu kasutus ning arenguvõimalused, nii saab kiirendada paranemist ilma kõrvalnähtudeta.

Madala sagedusega laserkiired jõuavad rakkudesse, konventeeritakse mitokondris rakutoitaineks ning tulemuseks on rakuaktiivsuse suurenemine.

Laserteraapia võimaldab ravida Põhimõtteliselt kõik tugi-liikumisaparaadi nii kroonilised samuti akuutsed vigastused ning haigused: selning-, kaela- ning turningvalud, epikondüliit, kukekannus, Achilleuse probleemid, Schlatter’i tõbi jne;

Nahaprobleemid, psoriaas, ekseem, haavad (k.a. kroonilised; lamatised), põletushaavad, ohatis. Veel: nohu, kurguvalu, angiin, soolatüükad, laserepilatsioon. Biostimulatiivne laserravi on unikaalne ning tõhusa loogikaga töötav süsteem, kus toimub kiirem. Paranemine keha enda toel, ilma kõrvalnähtudeta. Laserteraapias kasutatakse madala sagedusega lasereid , mis annavad  monokromaatilist valgust, ning mis stimuleerivad rakufunktsioone ilma rakku ennast mingil moel kahjustamata.

Ägedate vigastuste korral kiireneb tunduvalt tervenemise aeg. Täielik paranemine saavutatakse. Väga lühikese aja jooksul ning palju pisemate riskidega teisejärguliste tüsistuste tekkeks.

Nakatunud haavade puhul võitleb tugevdatud immuunsüsteem bakterite tõrjumisega , suurendades samal  rakkude aktiivsust ning kollageeni moodustamist, mis tagab kiirema kudede paranemise.

Ohtu võib olla laste ravimisega ning patsientidesse kellel esineb: diabeet, kilpnäärme haigused.